telefonTel: +421 907 753 501 emailE-mail: jurajzsok@gmail.com facebook instagram

SK - Ako Ti pomôže rozumné očakávanie na svadbe?

SK - Ako Ti pomôže rozumné očakávanie na svadbe?

Ak budeš mať rozumné očakávania, a budeš robiť reálné plány tak na Tvoj Velký Deň budeš šťastná.

NAPLNENÉ sny a túžby nám dávajú pocit uspokojenia. Samozrejme, mnoho našich snov a očakávaní sa nesplní tak, ako si to želáme – ani na svadbe. Ak nie všetko bude tak na svadbe ako by sme chceli, môže to spôsobiť, že sa rozhneváme sami na seba a aj na iných.

V dnešnom svete plnej sociálných sietí sa zdá, že čím viac sa snažíš držať krok so svadobnou módou, tým viac zaostáváš. Instagram a Pinterest dávajú také požiadavky ktoré nie každý vie urobiť. No a keď sa Ti nepodarí urobiť, takú svadbu ktorú si videla na jednej z tisíc amerických svadobných portálov tak môžeš maž sklon na to aby si nezažil Tvoj Deň D štastne .
Veľké očakávania ktoré sú nerozumné – k sebe alebo k poskytovaťelom svadobných služieb - môžu ľahko sa zmeniť na perfekcionizmus a ten môže byť aj veľmi frustrujúci.

Pozrime si niekoľo takých situácií:

,,Veľmi sa nám páčia fotky, len by som poprosil vybieliť moje zuby vo fotošope,,


,,Poprosili by sme také fotky čo si robil tomu druhému páru v Prahe,,


,,Všetko sa začalo tak dobre ráno, ale sa začalo pršať,,


,,Som sklamaná z našich fotiek zo zábavy.Videľa som tvoj jeden album z minulého roku a tam ľudia sa zabávali oveľa lepšie,,


A jedna klasika od od kolegyne dekoratérky:
,,Máme na to len toľko a toľko, ale urob aj nám takú krásnu dekoráciu ako v tom kaštieli,,

To bolo niekoľko situácií, ktoré môžu vyvolať pocity sklamania aj Tebe. Keby sme také pocity neovládali, mohli by nás dokonca viesť k domnienke, že si nás druhí nevážia. Počul som niekde:„Keď očakávame, že život sa prispôsobí našim predstavám, nemôžeme čakať nič dobré len ako frustrácia.“ Ak sa tomu chceš vyhnúť, asi si musíš troška upraviť zmýšľanie. Ak budeš mať realistický pohľad na svoje obmedzenia, vyrovnané a rozumné očakávania tak nebudeš porovnávať sama seba k iným, zmierniš sa s tým že každá svadba je iná a na každej sú iný ludia. A skromnosť Ti pomôže v finančími prostriedkamy na svadbe.

Ak budeš mať rozumné očakávania, a budeš robiť reálné plány tak na Tvoj Velký Deň budeš šťastná.


 Naspäť do archívu